Sisekujundus

♦ Anfilaadselt kulgevatest ruumidest on paremal esimene härra jahisaal. Jahisaali uks on tammepuust põletustehnikas lille- ja figuraalkompositsioonidaga. Kui seda aastate eest puhastati ja restaureeriti, avastas tollane restauraator F.Blumbergs signatuuri J.Hueck. Samasugune uks on ka Hueckidele kuulunud linnamajas Lai tn.29. Maal on tehtud 19 sajandi lõpul levinud põletusaparaadiga, millega käisid kaasas mustrialbumid. Jahisaalis on ainus säilinud kahhelahi.

♦ Jahitoast pääseb kabinetti, kus laemaalingul kujutatakse nelja aastaaega. Edasi pääseb härra magamistuppa.   

♦ Magamistoast pääseb läbi koridori ja söögitoa pidusaali, sinna võib astuda ka otse jahisaalist. Suure saali kõrvale jääb kaks pooleldi avatud seinte ja sammastega eraldatud salongi. Parempoolses nn külalistesalongis asus viimase mõisaomaniku ajal suur maalikogu.

♦ Peegelvõlviga saalil on kassettlagi, kassettide keskel on roosiornamendid. Lopsakas stukkdekoor on nii saalis kui ka salongides, salongi laed on maalitud ja kujundatud lühirosettidega. Vasakpoolse salongi kõrvale jääb proua garderoob, sealt pääses magamistuppa. Magamistoa laes on suur avatud vihmavarju meenutav lintide ja loorberioksa äärisega maaling. Proua magamistuba eraldas lastetoast vahesalong.

♦ Kõikide ruumide otstarvet ei olegi teada, nagu ka seda, kui palju neid on ümber ehitatud. Kõige rohkem tehti ruume suuremaks ja väiksemaks tehnikumi ajal.

 
Räägi meist oma sõpradele: