Üritused

Saku mõis on tänapäeval koht, kus toimub väga erinevaid avalikke üritusi ning samuti on see populaarne paik eelkõige pulmapidude, juubelite ja eraürituste tähistamiseks. Samuti kasutatakse mõisa sageli väliskülaliste majutuse tarbeks ning meil toimub suur hulk ettevõtete üritusi - seminarid, koosolekud, konverentsid, jõulupeod jne.

Saku mõisa peahoone, kus tänapäeval on külalistel võimalik tähistada erinevaid sündmusi, pärineb 1820. aastast. Mõis oma rikkaliku dekoori ning 19.sajandist pärinevate laemaalingutega on omalaadsetest Eesti üks kaunimaid.

Klassitsistlik Ballisaal (90m2)  suurte sammaste ja saaliga ühendatud kahe salongiga (36m2 ja 37m2) on ideaalne koht pidulike sündmuste tähistamiseks. Lisavõimalusi pakub ka Ballisaali kõrval asetsev Palmisaal (65m2). Saku mõisa Ballisaal mahutab ümarlaudades istuma kuni 100 inimest, väiksemate seltskondade puhul mahub saali ka tantsuansambel ning võimalik on pidada pidu ühes saalis. Suuremate seltskondade puhul saab tantsuks kasutada Palmisaali ning ümarlaudu on võimalik paigutada ka salongide osasse.

Saku mõisa II korrusel asuvad seminariruum koos eesruumiga ning 11 omanäolist ja eripärase kujundusega numbrituba, sh ka sviit noorpaarile. Mõisa mahutub majutuma kuni 42 külalist. Hommikust virgutust pakub mõisa keldrikorrusel asetsev saun ning mõnusa kehakinnituse eest hoolitsevad mõisa suurepärased kokad.

Suvisel ajal on kujunenud kombeks kasutada maksimaalselt ära mõisa võrratuid terrasse ning erinevaid võimalusi pakkuvat mõisaparki. Terrassid on ideaalseks kohaks vahuveini ja hõrkude suupistete nautimiseks. Mõisapargis asuvad hiiglaslikud tammed on pruutpaaride meeliskohaks tseremooniate läbiviimisel. Mõisa ümbrus ja ruumid annavad vaba voli kõige imelisemateks ideedeks, mis on suures osas teostatavad just ruumide suurusest ja avarusest lähtuvalt.

Saku mõisa poolkeldri-korrusel asuvad mõisa köök ja mõisa restoran Von Sackenmeck, kus serveeritakse võrratuid a la carte roogasid. Mõisa köögis valmivad ka suurepärased road pulmakülalistele ning pruutpaari eelistustest lähtuvalt valmistatud uhke pulmatort. Menüüd sisaldavad nii kana, kala, liha kui taimsete roogade valikuid külma ja sooja lauana.

2016. aastast pakub Saku mõis partnerite abiga kõikidele peokülalistele lisaks mõisa halduses olevatele teenustele ka lisalahendusi nii valgus- kui helitehnika, dekoratsioonide, muusikute ja esinejate, floristide, fotograafide jms osas.

Just Saku mõisast saate täislahendusega imelise ürituse!

 
Räägi meist oma sõpradele: