Üritused

Mõisas korraldatakse kontserte ja etendusi ning renditakse ruume nii era-kui äriklientidele erinevate sündmuste läbiviimiseks ja tähistamiseks. 

Mõisas asuvad 2 peosaali – Ballisaal ja Palmisaal, 2 salongi – Konjaki ja Härraste Salong, seminariruum eesruumiga, Mõisaköök (40 kohta), 11 erineva sisekujundusega mahukat numbrituba (25 põhikohta) ning ÕlleSPA koos saunadega.

Saku mõisa tingimused ja tasumäärad avalike ürituste korraldajatele

NB! Korraldades avaliku ürituse Saku mõisas rakenduvad teile nimetatud tingimused automaatselt ning käesolevat dokumenti käsitletakse pooltevahelise koostöölepinguna.

Saku mõis võimaldab rentida oma ruume kontserdite ja etenduste korraldamiseks allolevatel tingimustel:

 1. Korraldajad on kohustatud järgima mõisa sisekorraeeskirju ning töötajate juhiseid
 2. Kogu tegevus, sh tehniline lahendus, asjaga seotud isikud ning ajakava, peavad olema kooskõlastatud mõisaga ning saadetud selleteemaline e-mail aadressil: info@sakumois.ee
 3. Mõisa ruumide kasutuse ajal vastutab rendile võtja ruumide eest 100% – st et mõisa poolt kasutusele antud ruumid, tehnika ning inventar peavad olema samas seisukorras kui enne rendile võtmist. Lõhutud, määritud ning kahjustatud vara eest esitab mõis rentnikule arve vastavalt kahju suurusele ning see kuulub tasumisele arvel märgitud tähtajaks.
 4. Saku Mõisa ruumidesse ei ole lubatud riputada dekoratsioone, seinte külge kleepida, augustada või muul moel kinnitada plakateid ja muud materjali ilma kirjaliku kooskõlastuseta!
 5. Saku mõisas ei või kasutada ilma eelneva kokkuleppeta tossumasinat ning elavat tuld (sh ka küünalde näol).
 6. Esinejatel ei ole õigus kahjustada, kriipida ja rikkuda mõisa põrandaid, seinu jm ei esinemise ega ettevalmistuste käigus! Tekitatud kahju tuleb Saku Mõisale kompenseerida vastavalt Saku Mõis OÜ poolt esitatud arvele. Kohapeal on esinejad kohustatud järgima Saku mõisa töötajate juhiseid ja korraldusi tehnika transpordi ning installatsiooni korral! Kahjude vältimiseks palume
  a. Kasutada esinemisalal enda poolt kaasatoodud vaipa (kohustuslik on vaip trummikomplekti ning kontrabassi korral!)
  b. Pillid, kõlarid, monitorid ja muu tehnika tuleb saali transportida käsitsi, mitte mööda põrandaid lohistades.
 7. Esinejate või transporti pakkuvate isikute tegevuse tagajärjel tekkinud kriimustuste, mustade juttide ja kahjustuste korral on mõisa personalil nõuda kohest tegevuse lõpetamist (korralduse eiramisel mitte lubada esinejaid mõisa!) ning kahjude tekitamise eest esitatakse nende tekitajale kahjunõue suuruses 50-500 eurot (sõltuvalt kahju suurusest), mis tuleb kompenseerida koheselt!
 8. Korraldaja (rentniku) kasutuses on ainult kokkulepitud ruumid (lisaks saalidele fuajee, Jahisaal koos garderoobiga ning tualetid); teiste ruumide kasutamine ning nendes viibimine ei ole ilma kokkuleppeta lubatud! Avaliku ürituse korraldaja peab mõistma, et kuna üritus toimub Saku mõisas, siis eeldab külastaja, et mõisa personal teab korraldatavast üritusest kõike ning samuti on tal võimalik soetada piletit ka Saku mõisast. Ürituse korralduslik pool ning maine avaldab mõju ka Saku Mõisale ning negatiivse põhjendatud tagasiside korral mõisa külastajatelt on Saku Mõisal õigus edaspidi keelduda ruumide rendile andmisest kahju tekitanud korraldajale. Selleks, et tagada mõisa hea maine ja et mõis saaks kommunikeerida oma klientidele adekvaatset infot toimuvate ürituste osas, on vajalik varustada Saku mõisa personali allolevalt kirjeldatud info ja materjalidega.

Avaliku ürituse korraldaja peab Saku mõisale pakkuma allolevat infot ja materjale:

 1. Ürituse algusaeg, kestvus ja täpne nimetus
 2. Ürituse piletite maksumus ja info- ning piletimüügipunktid, sh ka piletimüügi algus- ja lõpuaeg
 3. Ürituse veebikujundus reklaami vms näol, mida mõis saab kasutada oma kodulehel ning sotsiaalmeedias. Materjal peab olema saadetud mõisa tegevjuhi e-mailile: info@sakumois.ee hiljemalt 30 kalendripäeva enne ürituse toimumist (võimalusel enne).
 4. Ürituse paberplakatit (suuruses A3, 2-6tk) vähemalt 14 kalendripäeva enne ürituse toimumist. Muude formaatide osas palume eelnevalt konsulteerida.
 5. Korraldaja ettevõtte või isiku andmed (nimi, reg nr või isikukood, aadress, kontaktnumber) ning arve saaja rekvisiidid. Andmed palun esitada kirjalikult e-maili teel hetkel, mil ürituse toimumine on kinnitatud. Arve palume tasuda vastavalt esitatud arvele ning seal märgitud maksetähtajale.

Renditasud ja piletimüügi tingimused:
Kokkuleppel mõisaga.
____________________________________________________________
Kontaktinfo:
tel 522 6068 / e-mail: info@sakumois.ee