Saku Mõis

Saku mõisahoone (härrastemaja) kuulub Eesti klassitsistliku arhitektuuri tippude hulka. Arvatakse, et hoone kavandas tolle ajastu üks kuulsamaid arhitekte – Carlo Rossi. Saku mõis on oma rikkaliku dekoori, suursuguse ballisaali ning 19. sajandist pärinevate laemaalingutega üks Eesti kauneimaid mõisasid! Mõisa peahoone ehitati aastal 1820 ning sellest ajast saati on mõis kogu hiilguses olnud Saku valla pärliks.

Tänapäeval (alates 2003. aastast) on Saku Mõis toimiv seminari- ja puhkekeskusena. Mõisas korraldatakse palju kontserte ja etendusi ning renditakse ruume nii era-kui äriklientidele erinevate sündmuste läbiviimiseks ning tähistamiseks. 2017. aastal toimus mõisas ca 150 üritust – sh pulmapeod, seminarid, jõulupeod, kontserdid ja etendused, filmivõtted, muusikavideod jms – ning mõisa külastas ca 25 700 külalist.

Mõisas asuvad 2 peosaali – Ballisaal ja Palmisaal, 2 salongi – Konjaki ja Härraste Salong, seminariruum eesruumiga, restoran Von Sackenmeck (54 kohta), 11 erineva sisekujundusega mahukat numbrituba (25 põhikohta) ning ÕlleSPA koos saunadega.

Meie teenused teenused

Meil on lai valik tegevusi ja võimalusi nii era- kui äriklientidele. Lisaks võimaldavad Saku park ja terviserajad mitmekülgseid vabaajaveetmis-võimalusi ning huvitavaid tegevusi leiate ka Sakus toimetavate ettevõtete teenuste hulgast – jõusaal ja bassein (Saku Valla Spordikeskus), degusteerimised ja ekskursioonid Saku Õlletehasesse ja Pruulikotta, iluteenused (Ilusalong “Salongike“) jne.

Vaba aja veetmise võimalused veetmise võimalused

Disc golf. Mõisast 200m kaugusel asub 18 korviga disc golfi rada. Disc golfi kettaid on võimalik laenutada mõisa administratsioonist. Rohkem infot radade kohta leiab siit.

Suusatamine ja matkamine. Talvel on avatud 2 suusarada (2,7km valgustatud rada ning 7km rabametsarada; nii klassika kui vabatehnika rajad) – mõisast 500m kaugusel. Suusaraja alguspunktis on avatud ka suusalaenutus. Rohkem infot radade kohta leiab siit.

ÕlleSpa külastus – mõnus lõõgastus nii paaridele, sõbrannadele/ sõpradele kui ka seltskonnale

Restoran Von Sackenmeck – argipäeviti päevamenüü ja õhtuti A la Carte menüü

Kontserdid ja etendused – iga kuu toimub Saku Mõisas vähemalt üks kontsert meie armastatud artistide esituses või humoorikas etendus või mõni muu vahva avalik üritus, millest ootame kõiki osa saama! Kontserdite puhul pakume tavaliselt ka kontsertpaketi ostmise võimalust, mis sisaldab lisaks muusika nautimisele esiridades ka 2-käigulist A la Carte menüüd (pearoog ja dessert) koos jookidega.